Транспортних технологій

Спеціальність 275 Транспортні технології (на автомобільному транспорті)

Освітньо-професійна програма «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті»

 

Фахівець з транспортних технологій – це затребувана професія на ринку праці, оскільки високий рівень конкуренції на ринку транспортних послуг спричиняє необхідність пошуку раціональних шляхів транспортного обслуговування, обґрунтування ефективних транспортно-технологічних схем доставки вантажів, впровадження прогресивних форм і методів організації процесу перевезень, удосконалення діючих та розробки перспективних транспортних технологій.

Якісна організація перевезень вантажів і пасажирів є визначальним показником діяльності транспортної галузі. Для досягнення високого рівня цього показника необхідні фахівці широкого профілю, підготовлені до самостійної дослідницької та організаційної роботи у сфері використання, розвитку і проектування транспортних систем.

 

Освітня кваліфікація – Фаховий молодший бакалавр з транспортних технологій

 

Предметна область – діяльність з організації транспотного процесу в сфері транспортних технології на автомобільному транспорті, здатність використовувати професійно-профільовані знання та практичні навички для вирішення актуальних задач технічного, технологічного (економічного) забезпечення автомобільних перевезень.

Придатність до працевлаштуванняФаховий молодший бакалавр здатний займати первинні посади (орієнтовні) до професійних назв робіт за Національним класифікатором України «Класифікатор професій ДК 003:2010»: 3119 – диспетчер автомобільного транспорту; 3119 Хронометражист;  3422 – агент із замовлень населення на перевезення; 3422 – експедитор транспортний; 4133 – оператор диспетчерського руху та                                      навантажувально-розвантажувальних робіт на автомобільному транспорті;  4211 – контролер пасажирського транспорту.

 

Сфера професійної діяльності випускника:

– організація доставки вантажів і пасажирів;
– транспортно-експедиторська діяльність;
– обґрунтування і розробка логістичних систем;
– аналіз вантажопотоків;
– організація маршрутів перевезень пасажирів;
– формування структури і раціональне використання парку рухомого складу;
– організація та управління структурами автотранспортного комплексу;
– організація митного контролю та міжнародних перевезень;
– розробка транспортно-технологічних схем доставки вантажів.

Робітнича професія: водій категорії «В»,«С»

 

Термін навчання:

  • денна форма на основі базової загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців;
  • заочна форма на основі повної загальної середньої освіти – 2 роки 5 місяців;
  • заочна форма на основі кваліфікаційного рівня “кваліфікований робітник” – 2 роки 5 місяців.

 

Практична підготовка: Здійснюється згідно двосторонніх договорів на провідних підприємствах автомобільного транспорту м. Кривого Рогу. У процесі навчання, навчальної, виробничої, технологічної і переддипломної практик здобувач освіти набуває практичних навичок діяльності різних рівнів у сфері автомобільного транспорту, бере участь у реальному транспортно-технологічному процесі.

Навчально-матеріальна база спеціальності

 

 

 Освітньо-професійна програма 

«Організація та регулювання дорожнього руху» 

Фахівець з транспортних технологій – це затребувана професія на ринку праці, орієнтована на розробку заходів щодо попередження аварійності на автомобільних дорогах; проведення аналізу ДТП; розробку пропозицій з дислокації технічних засобів регулювання дорожнього руху; розробку схем руху; контроль стану транспорту, вулиць, доріг; перевірку технічного стану автомобілів та їх комплектності; оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди; взаємодію між вантажовідправниками та АТП.

 

Освітня кваліфікація – Фаховий молодший бакалавр з транспортних технологій

 

Предметна область – діяльність з організації та регулювання дорожнього руху з урахуванням різних видів транспорту, аналізувати ДТП, іх причини та наслідки, здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері транспортних технологій з використанням положень та методів сучасної науки з врахуванням певної невизначеності умов функціонування транспортних систем.

Придатність до працевлаштування – Фаховий молодший бакалавр здатний займати первинні посади (орієнтовні) до професійних назв робіт за Національним класифікатором України «Класифікатор професій ДК 003:2010»: 3119 – диспетчер автомобільного транспорту; 3152 – інженер з безпеки руху; 3152 – інспектор з безпеки руху; 3152. 22553 – інспектор шляховий; 3152.24507 – ревізор з безпеки руху; 3422 – агент із замовлень населення на перевезення; 3422 – експедитор транспортний; 4133 – оператор технічних засобів контролю на безпеку; 4211 – контролер пасажирського транспорту.

Сфера професійної діяльності випускника:

 

  • організації перевезень небезпечних вантажів;
  • підготовка техніки до технічного огляду;
  • дотримання водіями автотранспорту всіх форм власності правил дорожнього руху;
  • участь в прийманні в експлуатацію вулиць та доріг після побудови та реконструкції;
  • оцінка технічного стану транспортного засобу з точки зору безпеки дорожнього руху;
  • огляд транспортного засобу та висновок відносно причинного зв’язку технічного стану транспортного засобу з ДТП;
  • матеріали ДТП, картки обліку ДТП, протоколи та схеми ДТП;
  • дозволи на проведення робіт, пов’язаних з розкриттям частини доріг, узбіч, тротуарів;
  • адміністративні матеріали на посадових осіб та громадян за порушення правил утримання вулично-шляхової мережі, залізничних переїздів;
  • оформлення умови перевезення великогабаритних та небезпечних вантажів.

 

Робітнича професія: водій категорії «В»,«С»

 

Термін навчання:

  • денна форма на основі базової загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців

 

Практична підготовка: Здійснюється згідно двосторонніх договорів на провідних підприємствах автомобільного транспорту м. Кривого Рогу. У процесі навчання, навчальної, виробничої, технологічної і переддипломної практик здобувач освіти набуває практичних навичок діяльності різних рівнів у сфері автомобільного транспорту, бере участь у реальному транспортному процесі.

 

Навчально-матеріальна база спеціальності

 

 

Наші випускники успішно працюють в державних установах галузі транспорту, транспортних компаніях, логістичних компаніях, транспортно-експедиторських підприємствах, відділах з безпеки дорожнього руху.